Бібліотекар школи радить учням прочитати кращі твори світової та української літератури (детальніше)

Позакласне читання для учнів:

5 клас:
1. Іван Франко «Фарбований Лис», «Грицева шкільна наука», «Коли ще звірі говорили».
2. Михайло Коцюбинський «Ялинка», «Ранок у лісі», «Співець»
3. Архип Тесленко «Школяр»
4. Володимир Винниченко «Федько-халамидник»
5. Яків Качура «Іван Богун»
6. Леонід Смілянський «Лідер»
7. Євген Гуцало «Лось»
8. Володимир Бровченко «Два хлопчики»
9. Віктор Близнець «Кривенька», «Земля світлячків»
10. Анатолій Давидов «Рятували Конотоп»
11. Микола Трублаїні «Про дівчину Наталочку і сріблясту рибку»
12. Юрій Федькович «Золота кісочка»
13. Василь Королів-Старий «Хуха-моховинка»
14. Валерій Шевчук «Панна квітів»

6 клас:
1. Микола Вінграновський «Гусенятко», «Первінка»
2. Леонід Глібов «Вовк і кіт», «Щука», « Муха і Бджола», «Вовк та Ягня», «Журба»»
3. Степан Руданський «Вовки», «Козак і король», «Запорожці у короля», «Добре торгувались», «Окуляри»
4. Спиридон Черкасенко «Маленький горбань»
5. Микола Вороний «Євшан-зілля»
6. Олександр Олесь «Печенізька облога Києва», « Метелиця чи дівчина»
7. Дніпрова Чайка «Дівчина-чайка», «Морське серце»
8. Віктор Кава «Пиріжок з калиною»
9. Остап Вишня «Перший диктант», «Як ми колись учились», «Петрик, Резеда та бариня»
10. Всеволод Нестайко «Тореадори з Васюківки»
11. Ярослав Стельмах «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки»
12. Андрій Чайковський «В Острозькій школі»(з роману «Сагайдачний»)
13. Анатолій Давидов «Катамаран»
14. Ліна Костенко «Кольорові миші»
15. Ігор Калинець «Писанки», «Стежечка», «Блискавка», «Веселка», «Дощик», «Остання пісенька», « Криничка»

7 клас:
1. Народні думи. «Дума про Марусю Богуславку»
2. Історичні пісні. «Ой на горі да женці жнуть».
3. Народні балади. «Ой був в Січі старий козак…»
4. Тарас Шевченко. «І виріс я на чужині…», Заповіт».
5. Пантелеймон Куліш. «Орися»
6. Іван Франко. «Захар Беркут»
7. Андрій Чайковський. «За сестрою»
8. Богдан Лепкий. «Цвіт щастя»
9. Степан Васильченко .«Свекор»
10.Агатангел Кримський. «Святе кохання»(Ідилія), «Весняна розмова»
11. Наталена Королева. «Скитський скарб»
12. Микола Сингаївський. «Чорнобривці», «Полісяночка», «Батьківське поле»
13. Борис Антоненко-Давидович. «Крила Артема Летючого»
14. Борис Харчук. «Планетник»
15. Валентин Чемерис .«Візантійський кінь»
16. Василь Голобородько. «Ми йдемо», «Мова рослин»

9 клас:
1. Величковський І. «Фігурні ( курйозні ) вірші ( із рукописних книг)
2. Климовський С. «Їхав козак за Дунай»
3. Прокопович Ф. «Владимир»
4. Сковорода Г. «Бджола та Шершень», «Собака і Вовк», «Всякому місту – Звичай і право», «Сад божественних пісень» і т.д.
5. Котляревський «Енеїда»
6. Г. Квітка – Основ яненко. «Маруся», «Конотопська відьма»
7. Т. Шевченко Поеми.
8. Марко Вовчок. «Інститутка», «Девять братів і десята сестриця Галя»
9. П. Куліш. «Чорна рада»
10. Ю. Федькович. «Три, як рідні брати»

Кiлькiсть переглядiв: 332