Шановні батьки!

Мати і батько, тато і мама - це перші два авторитета, на яких для дитини грунтується світ, грунтується віра в життя, в людину, в усе чесне, добре і святе. (Г.Мединський.)

Радимо прочитати книгу "У сім'ї росте дитина", яка є у фонді нашої бібліотеки. Щербакова К.Й., Григоренко Г.І. У сім'ї росте дитина - К.: Видавництво "Неопалима купина" - 240с.

У книжці розглядаються найважливіші питання виховання дитини в сім'ї, даються поради та рекомендації щодо формування основних якостей дитини. Автори побудували книжку у формі бесіди (запитань і відповідей). Читачеві пропонуються різні практичні рекомендації. Тут можна знайти художні твори для читання разом з дітьми, комплекси ранкової гімнастики, різні корисні поради.

поради батькам

Цікава добірка *найкращих книг про виховання дітей*:
ТОП-10 корисних книг для батьків!

Дмитро Карпачов "Як дати дитині все без грошей і зв'язків"

Тетяна Бондар "Навчання без стресу або як не плакати над домашнім завданням"

Людмила Петрановська "Якщо з дитиною складно"

Людмила Петрановська "Таємна опора"

Деніел Сігел, Тіна Брайсон "Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання"

Мадлен Дені, Мішель Стора "Цифрове дитинство.Гаджети і ТБ.Заборонити не можна дозволити"

Еріка Райшер "Супербатьки.75 успішних стратегій виховання"

Філіппа Перрі "Важливо, щоб ваші батьки прочитали цю книгу (а ваші діти будуть радіти, якщо і ви це зробити)"

Марина Мелія "Відчепіться від дитини! Прості правила мудрих батьків"

Анна Гресь "Як пригорнути кактус? Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків"

Як викликати в дітей інтерес до читання:

- читайте не більше як 15-20 хвилин;

- перед читанням провітріть кімнату, приберіть всі зайві предмети, які відволікають увагу;

- якщо дитина втомилася, зробіть паузу;

- не бійтеся похвалити дитину;

- даруйте книги дітям, цим ви даєте розуміти, що книги-особливі;

- читання перед сном повинно стати регулярною сімейною традицією.

Як обговорювати з дитиною прочитане:

- з'ясовуйте перед читанням чи під час читання важкі слова;

- спитайте, чи сподобалося дитині прочитане. Чим?;

- що нового дізнався?;

- попросіть дитину розповісти про головного героя, головні випадки;

- чого навчила книга, які слова і вислови запам'яталися;

- запропонуйте дитині зробити малюнок до епізоду, який йому найбільш сподобався.

Домашнє завдання для батьків:

- прочитайте разом із дитиною цікаву книжку, поставте запитання, з'ясуйте, чи все дитина зрозуміла;

- визначте, що найбільш любить ваша дитина читати;

- спробуйте завести щоденник спільного читання;

- діліться історіями цікаво, і це створює ту близькість, про яку діти будуть пам'ятати все своє життя.